digitální piano YAMAHA CLP 725B černý mat

Kód: NCLP725B
Neohodnoceno
Značka: YAMAHA
32.990 Kč / ks 27.264 Kč bez DPH
skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
16.4.2024
Možnosti doručení
jedinečná klaviatura GrandTouch-S™

Detailní informace

Detailní popis produktu

Půvab série CLP-700
Digitální piana CLP série využívají nejmodernější technologie k obnovení zážitku hry na klavír, což umožňuje klavíristovi hrát na klaviaturu s mnoha variacemi rychlosti a hloubky úhozu pro dosažení nekonečných variací tónů a vytvoření unikátních osobních vystoupení a výkonů. Díky expresivním schopnostem, které se velmi blíží schopnostem akustického klavíru, je klavírní hra na sérii CLP-700 rozhodně zábavnější než kdykoli předtím.

 

 • Klavírní samply CFX a Bösendorfer Imperial.
 • Binaurální samplování pro zvuk YAMAHA CFX
 • Hladké tónové změny (Smooth Release).
 • Samply uvolnění kláves (Key-Off).
 • Rezonance strun (String Resonance).
 • Rezonance tlumicího pedálu (Damper Resonance).
 • 256-hlasá polyfonie.
 • 10 zvuků
 • Nová klaviatura GrandandTouch-STM X) s povrchem ze syntetického ebenu a slonoviny.
 • Dotlak (Escapement).
 • Režimy Dual/Duo.
 • Digitální efekt (Reverb).
 • 10 demo skladeb pro zvuky + 50 klavírních skladeb* (*součástí balení nástroje je notový materiál).
 • 2-stopé nahrávání.
 • Port USB TO HOST.
 • Dva sluchátkové výstupy.
 • Zesilovač 2x 20 W.
 • Ozvučení (reproduktory) 2x 12 cm.
 • Funkce akustické optimalizace (Acoustic Optimizer).
 • Funkce Intelligent Acoustic Control (IAC).
 • Funkce stereofonní optimalizace (Stereophonic Optimizer).
 • Zarážky pro notový materiál.
 • Možnost připojit iPhone, iPad, iPod touch ** (**Podrobnosti naleznete v manuálu "iPhone / iPad Connection Manual").
 • napaječ YAMAHA PA300C v balení
 • balení krabice: 145x57x50cm, 59kg
 • váha a rozměry nástroje : 43kg, 135 x 84,9 x 41,4 cm

 

 

Nejnovější typ klavírní mechaniky od Yamahy se vyznačuje širokým dynamickým rozsahem a věrnou reakcí na každý jemný dotyk, která poskytuje prstům klavíristy širokou škálu tónů — od křehkých a jemných až po hutné a silné. Vysoce konzistentní kladívka této mechaniky replikují příjemnou odezvu, kdy u akustického nástroje kladívka udeří do strun, což umožňuje přesnou kontrolu tónu.

Vysoce absorpční syntetická slonovina na bílých klávesách a syntetický eben na černých klávesách zabraňuje klouzání prstů z kláves i při delším hraní a poskytují pocit stejný jako u klavíru.

Mechanismus escapementu u akustického křídla odtáhne rychle kladívka od strun ihned po úderu do strun, aby se zabránilo jakékoliv interferenci s vibrujícími strunami. Tento mechanismus vyvolává při jemném stisknutí kláves pocit cvaknutí.

Klaviatura nástroje Clavinova je vybavena mechanikou s escapementem, která reprodukuje jemné lupnutí ve spodní části stisku klávesy. Mechanika byla navržena tak, aby toto kliknutí bylo znatelné pouze při nejlehčím stisknutí klávesy, stejně jako u mechaniky akustického klavíru. Tyto klaviatury byly upraveny tak, aby poskytovaly další tření, které vyvažuje repetice kláves a odezvu, aniž by byl omezen výkon.

Yamaha Clavinova CLP

Piana Clavinova se mohou pochlubit vynikající hratelností a všestrannými funkcemi, spolu s propracovaným autentickým designem, který spojuje kompaktní formu s moderní estetikou tak, aby vyhovovaly nástroji, který stanoví moderní standard pro piana. Srdcem designového konceptu Clavinovy je způsob, jak se hráč cítí, když se posadí za piano Clavinova. Ze zorného pole hráče jsou odstraněny zbytečné prvky, čímž se vytváří přesvědčivě přirozený prostor a poskytuje pocit, že sedíte za akustickým pianem. Toto představuje pozornost Yamahy k hráčům, kteří cvičí na Clavinovu a vystupují na akustických klavírech — tito jsou schopni vstoupit na pódium bez napětí a starostí, protože se se vším cítí normálně, tak jak by to mělo být. Piano Clavinova je součástí každodenního života hráče — moderní akcenty a barevné variace je možné doladit k jakémukoli designu interiéru.

CitlivostYamaha Clavinova CLP

Interakce a souhra kladívek, dusítek a strun uvnitř klavíru reaguje na ty nejjemnější nuance klavíristova úhozu a vytváří tím neomezenou škálu tonálních výrazů. Úhozem se rozumí komplexní práce pianisty, nejen intenzita (měkkost / hlasitost) při hře a uvolňování kláves, ale také rychlost a hloubka, jak jsou jednotlivé klávesy stisknuty. Technologie Grand Expression Modeling představená v sérii CLP-700 převádí široce rozmanitý vstup z prstů klavíristy do stejně nekonečné tonální variace klavíru.

Toto umožňuje měnit výstup hraním na klávesy různou hloubkou a s různou rychlostí stisku, a to i při použití technik jako jsou trylky nebo legato nebo zdůraznění melodie nad doprovodem. Grand Expression Modeling vyniká věrnou reprodukcí výstupu očekávaného při použití těchto technik v mnoha dobře známých skladbách. V Debussyho “Clair de Lune“ uvolněný úhoz vytváří slabý tón, který dává lépe vyniknout hlavní melodii. V Lisztově “Un Sospiro“ zvýrazňují doprovodná arpeggia melodii, aniž by ji přehlušovala a různorodé vytváření melodie poskytuje stejnou kvalitu jako vokály. V posledním s Chopinových Nocturn trylky, legato a další delikátní techniky, kdy se zdá, že se prsty vznášejí nad klaviaturou to dodává požadovaný vzdušný, hladký tónový výraz. Hraní takovýchto skladeb na vysoce expresivním klavíru pomáhá pianistovi naučit se různé techniky a zažít stejnou radost z vyjádření svých pocitů jako malíř, avšak prostřednictvím zvuku.


Kvalita zvuku

Yamaha Clavinova CLP

Klavírní zvuky v Clavinově jsou nahrávány na několika světově uznávaných koncertních křídlech. Jedním z nich je CFX, špičkový model koncertního křídla Yamaha, který byl speciálně nasamplován pro CLP sérii. Klavíristé z celého světa jsou ohromováni působivým, oslnivým a bohatě expresivním zvukem CFX v koncertních sálech. Dalším nasamplovaným koncertním křídlem je Imperial, vlajkový model značky Bösendorfer, časem ověřená vídeňská klavírní značka s vášnivými následovníky. Model Imperial je známý svou hojností tónových barev a přirozeného vřelého pocitu při hře. Yamaha věrně reprodukuje osobní jedinečnosti těchto koncertních křídel pečlivým zaznamenáním celého rozsahu 88 kláves, kdy jemné úpravy zachycují ty nejharmoničtější tóny, které každý takový klavír nabízí.

Yamaha Clavinova CLP

Jedním z lákadel akustického klavíru je sympatická rezonance tvořená vibrací celého nástroje. Piana Clavinova tuto bohatou alikvótní rezonanci důkladně reprodukují pomocí průkopnické technologie nazvané Virtual Resonance Modeling (VRM). VRM vytváří bohatě pestrý zvuk simulující komplexní alikvótní tóny vznikajících při šíření vibrací strun na rezonanční desku a další strunym což odpovídá načasování a intenzitě stisku kláves a pedálů. Piana série CLP-700 dokonce dokáží replikovat zvuky, které vydávají dusítka, když se odtahují od strun, navíc k rezonanci klavírní technologie duplex scaling, k rezonanci strun, rezonanční desky a skříně nástroje. Piana Clavinova vám umožní vychutnat si stejnou momentální dynamiku a hluboce rezonující zvuky, které produkuje celé tělo velkého křídla.

Yamaha Clavinova CLP

Model CLP-725 nabízí binaurální samply z Yamahy CFX. Binaurální samplování je metoda samplování, při které jsou speciální mikrofony umístěny na maketu hlavy ve stejné pozicích jako uši klavíristy, aby zachytily zvuk klavíru tak, jak ve skutečnosti zní a jak ho vnímá v danou chvíli hráč.

Tuto metodu jsme zvolili pro vytvoření atmosféry a plné, přirozené rezonance akustických pian a její přenesení do pian Clavinova. Díky tomu se klavíristé cítí, jako by seděli u křídla, dokonce i když hrají s nasazenými sluchátky. Zážitek je to tak příjemný, že zapomenou, že mají nasazená sluchátka, nezávisle na tom, jak dlouho budou hrát.

Rovněž jsme vyvinuli funkci stereofonní optimalizace (Stereophonic Optimizer) pro dosažení stejného efektu pro klavírní efekty. Technologie Stereophonic Optimizer replikuje přirozené šíření zvuku ve sluchátkách pro ostatní klavírní zvuky téměř na stejné úrovni jako binuarální samply křídla CFX.

 

Obecné možnosti

Yamaha Clavinova CLP

Užijte si piano ještě více se specializovanou aplikací Smart Pianist, která rozšiřuje možnosti kompatibilního digitálního piana Yamaha o krásné grafické rozhraní a řadu neuvěřitelných možností a funkcí.


Funkce nahrávání, kterou jsou vybaveny digitální piana Clavinova, vám umožňuje zaznamenat vaši hru na nástroj* jednoduchým dotykem. Díky tomu můžete například objektivně zhodnotit svou hru. Navíc můžete nahrávat až do 2 stop, které lze pak přehrávat najednou, takže si můžete nahrát samostatně party pro jednotlivé ruce, nebo přehrávat dané party různými zvuky.

*Nahrávky jsou ve formátu MIDI. Pro správné přehrávání nahraných dat na počítači je potřeba kompatibilní software.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Digitální piana
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 58.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: